KONFERENCJA ADMINISTRATORÓW SZKOLNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH

Technologie mobilne w szkole

iPad 2 w edukacji

 Index  | Galeria   | Program   | Goście | Rejestracja  | Partnerzy i patroni | Uczestnicy  | Kontakt   | Warunki uczestnictwa  | KASSK

Serdecznie zapraszamy
          Serdecznie zapraszamy na konferencję "Technologie mobilne w szkole", która  odbędzie się 21 i 22 października 2011r. Konferencja inauguruje prowadzony w naszym Gimnazjum pilotażowy projekt "iPad 2 w edukacji". Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich tych, którym leży na sercu nowoczesność i wysoka jakość edukacji, dla tych którzy stale pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia wykorzystując najnowsze i najbardziej atrakcyjne dla ucznia narzędzie technologii informacyjnej – tablet. Od nowego roku szkolnego bowiem zdecydowaliśmy się na pilotażowe wprowadzenie do praktyki szkolnej tego najbardziej mobilnego i uniwersalnego urządzenia. Jesteśmy pewni, że uczeń przychodząc do szkoły, nie może trafiać do „elektronicznego skansenu”, skoro wokół niego i wokół szkoły jest coraz więcej nowoczesnej technologii, którą zna, lubi i sprawnie się nią posługuje. W tym otoczeniu także szkoła – choć zawsze pozostanie niestety „spóźniona” – musi zrobić wszystko, by to zapóźnienie technologiczne jak najbardziej minimalizować. I staramy się to robić.

          Nasze Gimnazjum jest otwarte od lat na nowe technologie, na innowacyjne i nowatorskie formy kształcenia, co potwierdzone zostało w 2008r. tytułem INNOWACYJNEJ SZKOŁY. Po dwóch latach, od września 2010, znalazło się w gronie 54 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie – otrzymując tytuł PATHFINDER SCHOOL w ogólnoświatowym programie Partners in Learning, by w tym roku uzyskać, razem z kilkoma innymi placówkami z całego świata, najwyższą kwalifikację w tym programie – tytuł MENTOR SCHOOL. Naszym dorobkiem jest też już siedem edycji Ogólnopolskich Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK. To wszystko sprawia, że możemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami ze szkołami z całego świata. Chcemy też dzielić się nimi z Państwem.

          Konferencja potrwa 2 dni, podczas których chcemy pokazać Państwu możliwości wykorzystania tabletu w praktyce szkolnej na tyle, na ile w tym krótkim czasie zdołaliśmy go poznać i wykorzystać w dydaktyce na różnych zajęciach. Proponujemy więc nie tylko prezentacje przygotowane przez profesjonalnych trenerów, ale również warsztaty poprowadzone przez naszych nauczycieli Gimnazjum z naszymi uczniami i oczywiście uczestnikami Konferencji.

Zapisy na Konferencje odbywać się będą wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce "Rejestracja" . Ilość miejsc ograniczona.

Z A P R A S Z A M Y !

organizator konferencji
/-/ Dariusz Stachecki
dyrektor gimnazjum
/-/ Andrzej Wałęsa