TECHNOLOGIE MOBILNE W SZKOLE

Technologie mobilne w szkole

iPad  w edukacji
Index |  Program |  Warsztaty  |  Rejestracja  |  Partnerzy |  Uczestnicy  |  Kontakt |  Warunki uczestnictwa  |  KASSK
Serdecznie zapraszamy
          Serdecznie zapraszamy na trzecią już konferencję z cyklu "Technologie mobilne w szkole", która  odbędzie się 6 grudnia 2013r. w Gimnazjum w Nowym Tomyślu pod hasłem "Edukacja z iPadem". Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich tych, którym leży na sercu nowoczesność i wysoka jakość edukacji, dla tych którzy stale pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia wykorzystując najnowsze i najbardziej atrakcyjne dla ucznia narzędzie technologii mobilnej – tablet.          Od 2011 roku zdecydowaliśmy się na pilotażowe wprowadzenie do praktyki szkolnej iPada jako najbardziej mobilnego i uniwersalnego i niezawodnego urządzenia. Pracujemy wykorzystując iPada jako narzędzie wspomagające pracę dydaktyczną, wychowawczo - opiekuńczą i  zarządzanie szkołą. Jako pierwsza publiczna szkoła zdecydowaliśmy się "przetrzeć szlaki" promując wykorzystanie mobilnych rozwiązań w szkole. W pilotażu bierze udział obecnie 75 uczniów oraz  wszyscy (ponad 60) nauczyciele naszego gimnazjum. W ubiegłym roku szkolnym uruchomiliśmy także mobilną pracownię iPadową, co umożliwia wykorzystanie tej technologii także w klasach nie objętych bezpośrednio projektem.

Jesteśmy pewni, że uczeń przychodząc do szkoły, nie może trafiać do „elektronicznego skansenu”, skoro wokół niego i wokół szkoły jest coraz więcej nowoczesnej technologii, którą zna, lubi i sprawnie się nią posługuje. W tym otoczeniu także szkoła – choć zawsze pozostanie niestety „spóźniona” – musi zrobić wszystko, by to zapóźnienie technologiczne jak najbardziej minimalizować. I staramy się to robić. Do głosu dochodzi również tendencja BYOD (przynieś własne urządzenie) - nie boimy się tego. Staramy się ten potencjał wykorzystać najlepiej jak potrafimy.

          Podczas konferencji chcemy pokazać Państwu możliwości wykorzystania iPada w praktyce szkolnej. Chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami, pokazać w jaki sposób prowadzimy lekcje, jak wykorzystujemy dostępne aplikacje, jak korzystamy z ePodręczników, jak wykorzystujemy iPada jako narzędzie do pracy metodą projektu lub warsztatów, w jaki sposób integrujemy nowe rozwiązania z już istniejącymi, z których przez lata korzystaliśmy w naszej szkole. Proponujemy więc nie tylko prezentacje przygotowane przez profesjonalnych trenerów, ale przede wszystkim warsztaty poprowadzone przez nauczycieli naszego Gimnazjum z naszymi uczniami i oczywiście Uczestnikami Konferencji. Podczas Konferencji dostępne będzie specjalne centrum kompetencyjne mobilnej edukacji, gdzie wybitni specjaliści zaprezentują kompleksowe rozwiązania dla edukacji i odpowiedzą na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

Zapisy na Konferencje odbywać się będą wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny dostępny w zakładce "Rejestracja" . Ilość miejsc ograniczona.

Z A P R A S Z A M Y !

organizator konferencji
/-/ Dariusz Stachecki
dyrektor gimnazjum
/-/ Andrzej Wałęsa