KONFERENCJA ADMINISTRATORÓW SZKOLNYCH SIECI KOMPUTEROWYCH

Index   |   Prelegenci   |  Materiały |  Rejestracja | Patroni   |  Partnerzy   |  Program  Uczestnicy   |    Warsztaty  |   Kontakt    |  FAQ  

P A R T N E R Z Y      S T R A T E G I C Z N I
   
O G Ł O S Z E N I A
UWAGA - TRWAJĄ ZAPISY NA WARSZTATY

W zakładce WARSZTATY dostępny jest formularz, dzięki któremu można zapisać się na warsztaty. Przygotowaliśmy imponujący zestaw. W każdej z ośmiu sesji realizowanych jest 14 równoległych warsztatów. Z pewnością każdy znajdzie w tym zestawieniu coś interesującego dla siebie.
Każdy uczestnik podczas rejestracji otrzyma specjalną kartę, na której będziemy oznaczać udział w warsztatach. Posiadacze kart, zawierających komplet potwierdzeń wezmą udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.
UWAGA - PROBLEM Z REJESTRACJĄ

Na skutek aktualizacji oprogramowania na serwerach hostingowych, wystąpiły problemy z rejestracją uczestników. Od wtorku, 23 lutego, godz. 14:30 do środy 24 lutego godz. 12:00 system nie przekazywał informacji do bazy danych.
Dlatego bardzo prosimy o sprawdzenie, czy Pańśtwa nazwisko znajduje się na liście uczestników. Jeśli nie, to prosimy o ponowne wypełnienie formularza rejestracyjnego. Za niedogodności przepraszamy.
ZAPRASZAMY NA KASSK 2016 !!!

Z przyjemnością pragnę poinformować, że trwają przygotowania do XII edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych KASSK 2016. Konferencja jak zwykle przeznaczona jest dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, zainteresowanych  nowoczesną, wysokiej jakości edukacją, dla tych którzy pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia.
Zapisy na Konferencje odbywać się będą wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej http://kassk.pl .Ilość miejsc ograniczona.
          KASSK  organizowana jest jak zwykle przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu - szkoły otwartej na nowe technologie, na innowacyjne i nowatorskie formy kształcenia, a od 15 października 2008r. noszącej zaszczytny tytuł INNOWACYJNEJ SZKOŁY. W 2010 roku zdobyliśmy tytuł PathFinder School. Rok później zamieniliśmy go na Mentor School, czyli najwyższą pozycję w ogólnoświatowym programie Partners in Learning!
Od września 2011 nasze Gimnazjum znajduje się w gronie 30 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie! Po raz drugi zostaliśmy Szkołą Mentorską! Dzięki temu możemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami ze szkołami z całego świata, a nasze rozwiązania są wzorem dla innych. Chcemy też dzielić się nimi z Wami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII już Konferencji. Zmienia się nasza rzeczywistość. Mobilne technologie wykształciły cyfrowy styl życia (digital lifestyle), stał się on podstawą zdobywania informacji i  wiedzy. Pora, aby szkoła wykorzystała ten potencjał. Już piąty rok realizujemy własny program "iPad w edukacji". Chcemy, aby KASSK 2016 pokazała drogi do cyfrowej szkoły i cyfrowej edukacji, żeby była źródłem inspiracji dla wszystkich innowacyjnych, twórczych i kreatywnych nauczycieli.
Pragniemy również podzielić się z Wami "wizją i refleksją cyfrowej szkoły", czyli tym co się udało, a co nie. Będziemy również rozmawiać o przyszłości informatyki w polskiej szkole.. Nowe propozycje podstawy programowej i nauka programowania od najmłodszych lat, na wszystkich szczeblach edukacji, stawia nowe wymagania wobec nauczycieli. W jaki sposób efektywnie i mądrze wspomóc nauczycieli? Jak zmodernizować system kształcenia nauczycieli informatyki? W jaki sposób uczyć się od samych siebie? - to tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi na KASSK 2016.

     Podobnie jak w latach ubiegłych konferencja trwać będzie 3 dni (piątek, sobota, niedziela). Przebiegać będzie pod patronatem znamienitych organizacji i instytucji. Udział w Konferencji weźmie wielu znakomitych gości, firm, organizacji i fundacji. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, a czas spędzony w gronie przyjaciół na nieformalnych spotkaniach będzie sympatyczną „odskocznią od dnia codziennego”.

     Przygotowujemy propozycje wykładów i warsztatów dla wszystkich nauczycieli. Specjalną ofertę mamy dla liderów TIK, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów lokalnych. Główny nacisk położymy na  szerokie wykorzystanie nowoczesnej technologii na wszystkich przedmiotach i etapach kształcenia. Chcemy również zwrócić uwagę na olbrzymią rolę informatyki w szkole i mówić silnym głosem o przywróceniu jej należnej rangi. Zapraszamy znakomitych prelegentów. Na pytania uczestników czekać będą wybitni specjaliści, którzy rozwiążą każdy problem.

     Jesteśmy przekonani, że proponowana tematyka konferencji, w której chcemy zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii informacyjnej i jej wpływ już nie tylko na proces dydaktyczno-wychowawczy, ale i nowoczesne oblicze współczesnej szkoły, znajdzie szerokie grono odbiorców.

     Proponujemy udział w wykładach, spotkaniach warsztatowo - seminaryjnych, ćwiczeniach i panelach, przygotowanych przez profesjonalistów: firmy komputerowe, fundacje, instytucje, organizacje pozarządowe, a także nauczycieli liderów i koordynatorów edukacji informatycznej. Chcemy, dać możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.
     Naszym zamiarem jest również prezentacja własnych doświadczeń w tym zakresie, którymi chcielibyśmy podzielić się z uczestnikami konferencji. Bardzo liczymy również na to, że dowiemy się wiele od innych, że podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami.

 
organizator konferencji
/-/ Dariusz Stachecki
dyrektor gimnazjum
/-/ Andrzej Wałęsa